Jaki CMS dla e-commerce?

System, który sprawnie realizuje wszystkie procesy zakupowe jest głównym czynnikiem decydującym o sukcesie w e-commerce. Odpowiednio zaprojektowany sklep internetowy ma ogromny wpływ zarówno na ruch na stronie, jak i na poziom sprzedaży.

Podczas wdrożenia dostosowujemy system e-commerce do Twoich potrzeb. Takie sklepy internetowe są intuicyjne i łatwe w obsłudze, a to oznacza wzrost sprzedaży.

Dzięki temu możemy tworzyć sklepy internetowe dostosowane do potrzeb małych producentów, a także dystrybutorów czy hurtowni oferujących produkty w sieci.

Co to jest CMS?

CMS to skrót od angielskiego Content Management System. Najprościej pisząc, CMS to system, który dzięki wbudowanego panelu administracyjnemu pozwala na zarządzanie stroną bez specjalistycznej wiedzy programistycznej.

Jaki CMS wybrać?

Aplikacji tego typu jest bardzo dużo, ale w tym wpisie zajmiemy się tylko tymi najpopularniejszymi do obsługi sklepów internetowych.

PrestaShop

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w 2019 roku, silnik PrestaShop stosuje ponad 50% ecommerce w Polsce. Presta to oprogramowanie typu open source, czyli każdy zainteresowany mam dostęp do kodu źródłowego. Jest to zarazem zaleta i wada w jednym. Głównymi cechami skryptu jest łatwość w obsłudze oraz bardzo rozbudowany system magazynowy. PrestaShop idealnie sprawdzi się w obsłudze dużych sklepów z rozbudowanym systemem magazynowym oraz mnogością asortymentu. Największą wadą tego rozwiązania są wtyczki, za które w większości przypadków musisz zapłacić.

Woocommerce

Na początku małe sprostowanie. Woocommerce to nie CMS, ale bardzo rozbudowany plugin do WordPressa (który systemem CMS już jest). Wtyczka cechuje się bardzo prostą obsługą oraz mnogością darmowych szablonów, co sprawia, że próg wejścia jest bardzo mały. Niestety plugin nie poradzi sobie z bardzo rozbudowanymi sklepami hurtowymi.

Magento

Na koniec prawdziwy moloch. Magento pod względem swojej funkcjonalności i skalowalności bije dwa powyższe rozwiązania na głowę. System jest najmniej popularny ze względu na wiedzę, którą trzeba zdobyć, aby w pełni wykorzystać potencjał tego skryptu. Mówiąc w prost, trzeba czasu, żeby nauczyć się obsługiwać Magento w poprawny sposób.

A może dedykowane rozwiązanie?

Moim zdaniem dedykowane rozwiązanie jest najlepszym wyborem. Dlaczego? Bo jest szyte na miarę. Idealnie przygotowane do Twoich potrzeb. Nasi deweloperzy przygotują idealne rozwiązanie dobrane do specyfikacji Twojej branży oraz możliwości finansowych. Nielimitowana skalowalność oraz optymalizacja to główna zaleta dedykowanych rozwiązań.

Nie wiesz jaki CMS będzie dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z naszym doradcom – FORMULARZ KONTAKTOWY

BlackCore Team:

  • – zaproponuje rozwiązanie, które skutecznie zwiększy sprzedaż, 
  • – stworzy znakomity sklep internetowy, który przykuje wzrok potencjalnych klientów, 
  • – gwarantuje niezawodną platformę sprzedażową, z intuicyjną obsługą,
  • – zapewni mnogość integracji, 
  • – wypozycjonuje Twój sklep, 
  • – zapewni pełną responsywność,

Zobacz jedną z naszych realizacji ecommerce opartej na silniku PrestaShop – CASE STUDY

Porozmawiajmy o Twoim

kolejnym wyzwaniu

Napisz do nas, a skontaktujemy się. Zobaczymy, czy pasujemy i jak możemy sobie nawzajem pomóc.